Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: HIPP
Cod produs: 4062300473294
Tip: Aliment
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
HiPP Dinozauri Crocanți cu Fructe de Pădure este un muesli ecologic crocant, creat special pentru copiii de la 3 ani. Rețeta combină ovăzul integral cu cereale extrudate și un amestec delicios de fructe de pădure și căpșuni liofilizate. Textura crocantă și aroma naturală de fructe transformă micul dejun într-o experiență plină de gust și distracție.
| Valori nutriționale | Per 100 g |
|---|---|
| Valoare energetică | 1815 kJ / 433 kcal |
| Grăsimi | 14 g |
| din care acizi grași saturați | 2,6 g |
| Glucide | 61 g |
| din care zaharuri | 6,4 g |
| Fibre | 14 g |
| Proteine | 8,7 g |
| Sare | 0,12 g |
Ovăz integral* 59%, sirop de tapioca*, ulei de floarea soarelui*, fibră din rădăcină de cicoare*, cereale extrudate* 5% (făină de grâu*, făină de orez*, concentrat de morcovi*, concentrat de măr*, concentrat de coacăze negre*), orez expandat*, fulgi de porumb* (porumb*, sirop de porumb*, sare de mare, emulgator: lecitină de soia*), amestec de fructe de pădure și căpșuni liofilizate* 3% (afine*, căpșuni*, zmeură*), suc de mere concentrat*, nucă de cocos rasă*.
*din producție ecologică (Agricultură UE/non-UE)
Alergeni: conține ovăz (gluten), grâu, soia.
Poate conține: nuci, arahide, lapte și susan.
Germania
300 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Cereale copii |
| Brand | Hipp |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Lacul Tei, Craiova, Vitan, Vivo Constanta, Pitesti, Plaza Romania, Ploiesti, Cluj-Napoca |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Proprietati | Produsele Bio/ Ecologice/ Organice sunt obținute din ingrediente cultivate ecologic, fără utilizarea pesticidelor sau fertilizanților chimici. Acestea respectă standarde stricte de producție durabilă și protecția mediului. |
| Cod produs | 4062300473294 |
| Tip produs | Aliment |