Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Adauga in cos produse din categoria Alimente fara gluten de minim 50 lei si primesti o Briosa fara gluten cu ciocolata si cacao, 65 g, Dr. Schar
Campanie Exclusiv Online.
Brand: NAIRN'S
Cod produs: 612322030193
Tip: Aliment
Document: Eticheta Produs
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Acest produs face parte dintr-o campanie valabilă exclusiv online. Atenție, produsul din locațiile fizice nu beneficiază de această ofertă.
Bucură-te de gustul delicios și nutriția valoroasă a fulgilor scoțieni de ovăz integral fără gluten. Acești fulgi sunt o opțiune sănătoasă și hranitoare pentru a începe ziua în forță. Poți folosi rețeta clasică de porridge pentru a obține o masă consistentă și plină de energie.
- Fulgi scoțieni de ovăz integral fără gluten, perfect pentru persoanele cu sensibilitate la gluten.
- Reteta porridge: amestecă fulgii cu lapte sau apă și fierbe până obții o consistență cremoasă și delicioasă.
- O opțiune sănătoasă pentru a începe ziua cu energie și vitalitate.
Folosește acești fulgi scoțieni de ovăz integral fără gluten pentru a prepara porridge într-un mod simplu și rapid. Toarna peste fulgi cantitatea de lapte sau apă dorită și fierbe amestecul până obții textura dorită.
Poți adăuga fructe proaspete, semințe sau miere pentru un plus de savoare și nutriție
| Valori Nutriționale / 100g | Valoare |
|---|---|
| Energie | 1545 kJ / 367 kcal |
| Grăsimi | 6.4 g |
| Grăsimi saturate | 1.2 g |
| Carbohidrați | 60.5 g |
| Zaharuri | 1.1 g |
| Fibre | 10.1 g |
| Proteine | 11.7 g |
| Urme de sare | 0g |
100% fulgi de ovaz integral fara gluten.
Poate contine urme de nuci sau lapte. Produsul contine avenin, proteina din ovaz la care unele persoane pot fi sensibile.
* Contine zaharuri prezente in mod natural.
450 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Alimente fara gluten |
| Brand | Nairn'S |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Craiova, Vitan, Vivo Constanta, Pitesti, Plaza Romania, Ploiesti, Cluj-Napoca |
| Info produs | Produse in campanie, Eligibil ELITE |
| Proprietati | Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
| Cod produs | 612322030193 |
| Tip produs | Aliment |