Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: NESTLE
Cod produs: 8445291492455
Tip: Aliment bebe
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
Ofera-i puiului tau o masa hranitoare si gustoasa cu cereale imbogatite cu nutrienti esentiali. Textura fina si omogena este special conceputa pentru bebelusi, iar ingredientele provin din culturi atent selectionate.
✔️ Fara zahar adaugat*
*contine doar zaharuri prezente in mod natural
Important: Nu pastra cantitatea preparata si neconsumata.
Ambalat in atmosfera protectoare. Inchide cu grija dupa fiecare utilizare si pastreaza la loc uscat si racoros. Consuma in maximum 30 de zile de la deschidere.
| Nutrient | Valoare |
|---|---|
| Valoare energetica | 1849 kJ / 439 kcal |
| Grasimi | 12,1 g |
| din care acizi grasi saturati | 1,3 g |
| Glucide | 68,7 g |
| din care zaharuri | 18,4 g |
| Fibre | 0,7 g |
| Proteine | 13,4 g |
| Sare | 0,31 g |
| Calciu | 414 mg |
| Sodiu | 124 mg |
| Fier | 9 mg |
| Zinc | 3,5 mg |
| Iod | 45,0 µg |
| Vitamina A | 390 µg RE |
| Vitamina D | 6,9 µg |
| Vitamina E | 5,8 mg TE |
| Vitamina K | 36,3 µg |
| Vitamina C | 63 mg |
| Tiamina (Vitamina B1) | 0,97 mg |
| Niacina | 6,4 mg |
| Vitamina B6 | 0,42 mg |
| Acid folic | 35,4 µg |
| Folat | 59,0 µg DFE |
| Acid pantotenic | 1,7 mg |
| Biotina | 27,3 µg |
faina de cereale 88,9% (grau partial hidrolizat, grau integral, ovaz integral, secara, porumb, orz, grau spelt, orez, triticale), fulgi de banana 4%, uleiuri vegetale, minerale, vitamine, arome.
Contine gluten. A nu se oferi bebelusilor cu alergie sau intoleranta la gluten.
200 g
Ofera-i puiului tau o masa delicioasa cu cereale imbogatite cu nutrienti esentiali. Hranitoare, fine si omogene, cerealele noastre contin ingrediente provenite din culturi speciale, destinate hranei bebelusilor. Fara zahar adaugat*, * contine numai zaharuri prezente in mod natural.
Nu păstra cantitatea preparată şi neconsumată.
Ambalat in atmosfera protectoare. Inchide cu grijă cutia după fiecare utilizare şi depoziteaz-o la loc uscat și răcoros. Foloseşte in maximum 30 de zile de la deschidere.
SPALA-TE PE MAINI Inainte de a pregăti Mâncarea sugarului tău şi asigură-te că vesela este curată.
Chiar inainte de a prepara cerealele, recoltează laptele matern, conform indicaţiilor medicului tau, sau prepara Iaptele de continuare conform indicaţillor de pe ambalajul cutie de lapte praf.
A se consuma de preferinta inainte de sfarsitul datei mentionate in partea de jos a cutiei (alaturi de nr. de lot). A se pastra la loc uscat si racoros. Foloseste in maximum 30 de zile de la deschidere.
| Nutrient | Valoare |
|---|---|
| Valoare energetică | 1849 kJ / 439 kcal |
| Grăsimi | 12,1 g |
| din care acizi grași saturați | 1,3 g |
| Glucide | 68,7 g |
| din care zaharuri | 18,4 g |
| Fibre | 0,7 g |
| Proteine | 13,4 g |
| Sare | 0,31 g |
| Calciu | 414 mg |
| Sodiu | 124 mg |
| Fier | 9 mg |
| Zinc | 3,5 mg |
| Iod | 45,0 µg |
| Vitamina A | 390 µg RE |
| Vitamina D | 6,9 µg |
| Vitamina E | 5,8 mg TE |
| Vitamina K | 36,3 µg |
| Vitamina C | 63 mg |
| Tiamină (Vitamina B1) | 0,97 mg |
| Niacină | 6,4 mg |
| Vitamina B6 | 0,42 mg |
| Acid folic | 35,4 µg |
| Folat | 59,0 µg DFE |
| Acid pantotenic | 1,7 mg |
| Biotină | 27,3 µg |
Ingrediente: faina de cereale 88,9% (grau partial hidrolizat 46,6%, grau integral 20,1%, ovaz integral 8,6%, secara 4,6%, porumb 4,6%, orz 1,7%, grau spelt 0,9%, orez 0,9%, triticale 0,9%), fulgi de banana 4%, uleiuri vegetale (rapita cu continut scazut de acid erucic, floarea-soarelui cu continut ridicat de acid oleic, floarea-soarelui), minerale (carbonat de calciu, fumarat ferros, sulfat de zinc, iodura de potasiu), vitamine (acid L-ascorbic (vitamina C), nicotinamida (niacina), acetat de tocoferil DL-alfa (vitamina E), mononitrat de tiamina (vitamina B1), pantotenat de calciu (acid pantotenic), acetat de retinil (vitamina A), clorhidrat de piridoxina (vitamina B6), filochinona (vitamina K), acid folic (acid folic), D-biotina, colecalciferol (vitamina D)), arome. Contine gluten. A nu se oferi bebelusilor cu alergie sau intoleranta la gluten.
Alergeni: Contine gluten
200 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Cereale copii |
| Brand | Nestle |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Lacul Tei, Craiova, Vitan, Vivo Constanta, Pitesti, Plaza Romania, Ploiesti, Cluj-Napoca |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Proprietati | Aceste produse nu au zahăr adăugat, însă pot conține zaharuri naturale din ingrediente precum fructele. Sunt potrivite pentru cei care doresc să evite adaosurile de zahăr în dietă. |
| Varsta | 6 luni+ |
| Cod produs | 8445291492455 |
| Tip produs | Aliment bebe |