Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: HIPP
Cod produs: 9062300140856
Tip: Aliment
Document: Eticheta Produs
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
HiPP Meniu Morcovi și Cartofi cu Somon Sălbatic este o masă completă potrivită pentru bebeluși de la 4 luni, preparată cu ingrediente ecologice de înaltă calitate. Fără adaos de sare, fără gluten și bogată în nutrienți esențiali, acest preparat oferă o combinație echilibrată de legume și somon sălbatic, o sursă naturală de Omega-3.
Potrivit pentru diversificare – recomandat de la 4 luni.
Ingrediente ecologice – 90% dintre ingredientele de origine agricolă provin din agricultură ecologică.
Fără adaos de sare – pentru o alimentație echilibrată a bebelușului.
Fără gluten – potrivit pentru copiii cu sensibilități alimentare.
Sursă de Omega-3 – somonul sălbatic (8%) contribuie la dezvoltarea cognitivă și vizuală.
Textură fină și cremoasă – ușor de consumat de către cei mici.
Încălziți borcanul deschis sau cantitatea necesară la bain-marie sau în cuptorul cu microunde.
Amestecați bine și verificați temperatura înainte de a hrăni bebelușul.
Nu folosiți linguri din metal, pentru a preveni deteriorarea borcanului.
Restul neîncălzit trebuie păstrat la frigider și consumat în termen de 24 de ore.
| Componentă | Valoare |
|---|---|
| Valoare energetică | 262 kJ / 63 kcal |
| Grăsimi | 2,6 g |
| din care acizi grași saturați | 0,3 g |
| Glucide | 6,6 g |
| din care zaharuri | 2,3 g |
| Proteine | 2,3 g |
| Sare | 0,08 g |
| Sodiu | 0,03 g |
Morcovi (45%), Apă, Cartofi (20%), Somon sălbatic (8%), Ulei din semințe de rapiță (2,1%), Făină de orez
Fără gluten
90% dintre ingredientele de origine agricolă provin din agricultură ecologică
190 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Piureuri si borcanele pentru bebelusi |
| Brand | Hipp |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Lacul Tei, Craiova, Vitan, Vivo Constanta, Pitesti, Plaza Romania, Ploiesti, Cluj-Napoca |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Proprietati | Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
| Cod produs | 9062300140856 |
| Tip produs | Aliment |