Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: OSTROVIT
Cod produs: 5903933902890
Tip: Aliment
Document: Eticheta Produs
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
OstroVit Diet Rice Konjac este un produs natural al cărui ingredient principal este glucomannanul (konnyak), o fibră solubilă obținută din rădăcina plantei konjac.
Este fără amidon, proteine, grâu, gluten și zahăr, cu aport caloric foarte mic, ceea ce îl face o alegere excelentă pentru dietele Keto și Low Carb, precum și pentru persoanele care au grijă de siluetă.
Conținutul ridicat de fibre al orezului din konjac glucomannan ajută la menținerea sățietății pentru mai mult timp. Produsul este 100% vegetal, potrivit pentru vegani și vegetarieni, și fără gluten.
Nu are miros sau gust pronunțat, absoarbe foarte bine aromele și condimentele și nu necesită fierbere — se scurge, se clătește și se adaugă direct în sosuri, wok sau supe.
Instrucțiuni de preparare:
Scurgeți lichidul din pachet.
Clătiți pastele sub jet de apă 2–3 minute.
Adăugați în sosul preferat / wok / supă și serviți.
Nu este necesară fierberea.
Atenționări: Nu consumați dacă sunteți alergic(ă) la oricare ingredient.
Conditii de pastrare: Pastrati in ambalajul original, la loc uscat, intr-un container inchis, ferit de razele directe ale soarelui.
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Valoare energetică | 26 kJ / 6 kcal |
| Grăsimi | <0,01 g |
| — din care grăsimi saturate | 0 g |
| Carbohidrați | 1,3 g |
| — din care zaharuri | 0 g |
| Fibre | 0,5 g |
| Proteine | 0 g |
| Sare | 0 g |
* Consumul de Referință al unui adult obișnuit (8400 kJ / 2000 kcal).
apă, pudră de konjac 3%, regulator de aciditate: acid citric.
Polonia
400 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Alimente Dietetice |
| Brand | Ostrovit |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Vitan, Vivo Constanta, Plaza Romania, Ploiesti |
| Info produs | Produse noi, Eligibil ELITE |
| Gramaj | 400 g |
| Proprietati | Produsele fără soia nu conțin ingrediente derivate din soia, fiind potrivite pentru persoanele cu alergii, intoleranțe sau care doresc să evite acest ingredient din motive personale sau medicale. |
Aceste produse sunt formulate fără ingrediente care pot declanșa reacții alergice, cum ar fi proteinele din lapte, glutenul sau alte substanțe iritante. Sunt destinate persoanelor cu alergii cunoscute sau cu sensibilități. |
|
Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
|
Produsele fără zahăr nu conțin zahăr adăugat în timpul procesului de fabricație, fiind o opțiune pentru cei care urmăresc să reducă consumul de carbohidrați simpli. Sunt recomandate pentru dietele de gestionare a greutății sau diabet. În schimb, aceste produse pot conține îndulcitori! |
|
Produsele vegane nu conțin ingrediente de origine animală sau produse secundare. Sunt preferate de persoanele care susțin un stil de viață etic și durabil. |
|
Produsele vegetariene nu conțin carne, dar pot include alte produse de origine animală, cum ar fi laptele sau ouăle. Sunt o alegere populară pentru cei care evită consumul de carne. |
|
| Cod produs | 5903933902890 |
| Tip produs | Aliment |