Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: OSTROVIT
Cod produs: 5903933905815
Tip: Aliment
Document: Eticheta Produs
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
Pe lângă faptul că este un produs cu puține calorii, tagliatellele de konjac sunt foarte ușor de preparat. Spre deosebire de pastele din grâu, înainte de servire trebuie doar să le încălzești puțin în tigaie cu sosul sau direct în supă.
Cele mai importante caracteristici ale produsului:
Valoare calorică scăzută – OstroVit Diet Tagliatelle Konjac Noodles are doar 6 calorii la 100 g de produs. Datorită acestui fapt, este ideal pentru persoanele care doresc să slăbească și caută o alternativă ușoară la pastele tradiționale.
IG scazut – Tăițeii noștri reprezintă o soluție potrivită pentru cei care trebuie să-și controleze indicele glicemic. Tagliatellele de konjac pot fi incluse în dieta persoanelor cu rezistență la insulină și diabet.
Formula pe baza de plante – Compoziția tăițeilor noștri nu conține agenți de umplere, conservanți sau produse de origine animală. Pasta poate fi folosită de vegani și vegetarieni.
Preparare rapida – Scoate tăițeii din ambalaj și îndepărtează surplusul de apă. Clătește produsul sub jet de apă. Adaugă-l în sos și sotează pentru scurt timp până ajunge la temperatura potrivită sau pune-l direct în supă.
Instrucțiuni de preparare:
Scurgeți lichidul din pachet.
Clătiți pastele sub jet de apă 2–3 minute.
Adăugați în sosul preferat / wok / supă și serviți.
Nu este necesară fierberea.
Atentionari: Nu consumati daca sunteti alergic la oricare din ingrediente.
Conditii de pastrare: Pastrati in ambalajul original, la loc uscat, intr-un container inchis, ferit de razele directe ale soarelui.
| Nutrient | Per 100 g |
|---|---|
| Valoare energetică | 26 kJ / 6 kcal |
| Grăsimi | <0,01 g |
| — din care grăsimi saturate | 0 g |
| Carbohidrați | 1,3 g |
| — din care zaharuri | 0 g |
| Fibre | 0,5 g |
| Proteine | 0 g |
| Sare | 0 g |
* Consumul de Referință al unui adult obișnuit (8400 kJ / 2000 kcal).
apă, pudră de konjac 3%, regulator de aciditate: acid citric.
Polonia
400 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Alimente Dietetice |
| Brand | Ostrovit |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Vitan, Vivo Constanta, Plaza Romania, Ploiesti |
| Info produs | Produse noi, Eligibil ELITE |
| Gramaj | 400 g |
| Proprietati | Aceste produse sunt formulate fără ingrediente care pot declanșa reacții alergice, cum ar fi proteinele din lapte, glutenul sau alte substanțe iritante. Sunt destinate persoanelor cu alergii cunoscute sau cu sensibilități. |
Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
|
Produsele fără zahăr nu conțin zahăr adăugat în timpul procesului de fabricație, fiind o opțiune pentru cei care urmăresc să reducă consumul de carbohidrați simpli. Sunt recomandate pentru dietele de gestionare a greutății sau diabet. În schimb, aceste produse pot conține îndulcitori! |
|
Produsele vegane nu conțin ingrediente de origine animală sau produse secundare. Sunt preferate de persoanele care susțin un stil de viață etic și durabil. |
|
| Cod produs | 5903933905815 |
| Tip produs | Aliment |