Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Adauga in cos produse din categoria Alimente fara gluten de minim 50 lei si primesti o Briosa fara gluten cu ciocolata si cacao, 65 g, Dr. Schar
Campanie Exclusiv Online.
Brand: DR. SCHAR
Cod produs: 8008698039946
Tip: Aliment
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Acest produs face parte dintr-o campanie valabilă exclusiv online. Atenție, produsul din locațiile fizice nu beneficiază de această ofertă.
Bucură-te de un răsfăț suprem cu Grișinele Fără Gluten și Cremă de Ciocolată de la Dr. Schar. Aceste grișine crocante, împreună cu crema bogată de ciocolată și 10% alune, constituie snack-ul ideal pentru cei care caută opțiuni sănătoase, dar în același timp delicioase. Perfecte pentru consumul zilnic, acestea sunt concepute pentru a satisface dorințele fiecărui gurmand, oferind o experiență gustativă extraordinară fără a compromite standardele dietetice.
Caracteristici:
Fără Gluten și Grâu: Ideal pentru persoanele cu intoleranță la gluten sau care urmează o dietă fără grâu.
Fără Lactoză și Ouă Adăugate: O alegere excelentă pentru cei cu intoleranță la lactoză sau care evită ouăle.
Vegan și Vegetarian: Complet vegetal, fără ingrediente de origine animală.
Fără Ulei de Palmier: Respect pentru sănătate și mediul înconjurător.
Fără Conservanți: Calitate și prospețime naturală, fără aditivi artificiali.
Mod de Consum:
Grișinele Fără Gluten cu Cremă de Ciocolată de la Dr. Schar sunt perfecte ca snack între mese, pentru a fi savurate la birou, acasă sau în deplasări. Ambalajul convenabil le face ușor de transportat și de consumat oriunde ai nevoie de un boost de energie sau de o pauză dulce și sănătoasă.
| Component | Valoare |
|---|---|
| Valoare Energetică | 2080 kJ / 496 kcal |
| Grăsimi | 23 g |
| Din care grăsimi saturate | 3,7 g |
| Carbohidrați | 68 g |
| Din care zaharuri | 36 g |
| Proteine | 3,7 g |
| Sare | 0,80 g |
Ingrediente:
Cremă de cacao (32g) [zahăr, grăsimi și uleiuri vegetale (ulei de rapiță, unt de cacao*, ulei de floarea soarelui), alune de pădure (10%), pudră de cacao cu conținut scăzut de grăsime* (8,8%), emulgator: E-322, aromă naturală de vanilie], grisine (20g) {amidon de cartofi, făină de orez, amidon de porumb modificat, făină de hrișcă, margarină vegetală [ulei și grăsime vegetale în proporție variabilă (ulei de floarea-soarelui foarte gras, unt de shea, ulei de soia, ulei de rapiță), apă, sare, suc de lămâie, emulgator: E-471), drojdie, sirop de glucoză-fructoză, zahăr, sare, agent de îngroșare: E-464; emulgator: E-472e; agent de creștere: E-503; aromă naturală}. Poate conține urme de soia, proteine din lapte și alte nuci (migdale, nuci, fistic). FĂRĂ LACTOZĂ. FĂRĂ GRÂU. *Rainforest Alliance Certified™
Prezentare:
52 g.
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Alimente fara gluten |
| Brand | Dr. Schar |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Lacul Tei, Craiova, Vitan, Vivo Constanta, Pitesti, Plaza Romania, Ploiesti, Cluj-Napoca |
| Info produs | Produse in campanie, Eligibil ELITE |
| Proprietati | Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
Produsele fără lactoză sunt lipsite de zahărul natural din lapte, fiind potrivite pentru persoanele cu intoleranță la lactoză. Oferă opțiuni lactate care nu provoacă disconfort digestiv. |
|
Produsele vegane nu conțin ingrediente de origine animală sau produse secundare. Sunt preferate de persoanele care susțin un stil de viață etic și durabil. |
|
| Cod produs | 8008698039946 |
| Tip produs | Aliment |