Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Adauga in cos produse din categoria Alimente fara gluten de minim 50 lei si primesti o Briosa fara gluten cu ciocolata si cacao, 65 g, Dr. Schar
Campanie Exclusiv Online.
Acest produs face parte dintr-o campanie valabilă exclusiv online. Atenție, produsul din locațiile fizice nu beneficiază de această ofertă.
Madlene cu gust de lămâie este o alegere delicioasă, fie că o savurați singură, alături de o cafea sau un suc de fructe, pentru micul dejun sau o gustare sănătoasă.
Această opțiune a fost special creată pentru cei care doresc să excludă glutenul și laptele din regimul lor alimentar.
Cu o textură moale și un subtil parfum de lămâie, oferă o experiență gustativă inconfundabilă.
Aceste madlene sunt ambalate în porții individuale, ceea ce le face ușor de purtat oriunde.
Fiecare pachet conține 6 madlene cu aromă de lămâie și sunt garantate a nu conține gluten și ulei de palmier.
Este important de menționat că această opțiune nu este recomandată pentru persoanele cu galactozemie.
Fără a conține lapte sau gluten.
Alergeni și atenționări:
Poate conține urme de soia și nuci.
A se consuma în cadrul unui stil de viață sănătos și a unei alimentații variate și echilibrate.
A se păstra la loc uscat de răcoros. Fabricat într-o unitate în care se utilizează nuci și soia.
| Valori nutriționale per 100g | |
|---|---|
| Energie | 1683 Kj / 403 kcal |
| Grăsimi | 20g (din care acizi grași saturați: 1.9g) |
| Glucide | 51g (din care zaharuri: 20g) |
| Fibre | 4.2g |
| Proteine | 4.4g |
| Sare | 0.67g |
| Consumul zilnic de referință | pentru un adult obișnuit (8400Kj/ 2000Kcal) |
Ingrediente:
Ouă, uleiuri vegetale (floarea soarelui, rapiță), amidon de cartofi, făină de orez 13,3%, zahăr, dextroză, umectant: glicerol; sirop de glucoza, inulină, agent de îngroșare: guma de guar; amidon de orez, emulgatori: lecitine; aromă naturală, sare, agenți de creștere: acid citric, carbonați de sodiu; aromă lămâie naturală 0,32%.
Prezentare:
180 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Alimente fara gluten |
| Brand | Cereal |
| Info produs | Produse in campanie, Eligibil ELITE |
| Cod produs | 3175681290259 |
| Tip produs | Aliment |