Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: THE BRIDGE
Cod produs: 8019428007005
Tip: Aliment bio
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
Alternativă la lapte, fără colesterol, fără lactoză, 100% vegetal, fără adaos de zahăr.
Sursa prețioasă de proteine și acizi grași nesaturați, în special Omega 3, soia este un pachet complet de substanțe benefice.
Bautura de soia, bogata în protide, lipide, glucide, săruri minerale, calciu, fier, fosfor, potasiu, sodiu, sulf, vitaminele A, B, D, E, F, lecitină, ceară, rășină, celuloză, cazeină. Este un aliment energetic, remineralizant, echilibrant celular.
Se recomandă în completarea alimentației la copii, la persoanele demineralizate, surmenate, nervoase.
Lactoză, glucidele primare din laptele de vacă, poate reprezenta o problemă pentru anumite persoane. Ele dezvoltă intoleranță la lactoza ca urmare a lipsei enzimelor din organism ce sunt necesare pentru a dizolva lactoza.
Bautura de soia este lipsita de “colesterol rău”, conținând de până la 9 ori mai puține grăsimi saturate și de până la 10 ori mai mulți acizi grași sănătoși.
În plus, soia are proprietăți antioxidante și mai conține o substanță numită genisteină, care mărește flexibilitatea vaselor de sânge.
În bautura din soia, se găsește o cantitate de patru ori mai mare de vitamina B1 și de două ori mai mare de vitamina B3 decât în laptele de vacă. El conține o cantitate mai mare și de magneziu, cupru și mangan.
Bautura de soia conține de fapt de 42 de ori mai mult mangan decât laptele de vacă, acesta fiind necesar formării structurii osoase.
Bautura de soia este produsa prin uscarea boabelor de soia și fierberea lor cu apă. Este bogata în proteine, calciu și nu are grăsimi saturate. Este săraca în calorii și vine cu multiple arome, fiind alternativă perfectă pentru cei cu intoleranță la lactoză.
Se poate utiliza la cafea, musli, deserturi etc.
| Declarație Nutrițională | Per 100 ml |
|---|---|
| Valoare Energetică | 178 kJ / 43 kcal |
| Grăsimi | 2,3 g |
| din care acizi grași saturați | 0,4 g |
| Glucide | 1,4 g |
| din care zaharuri | 0,8 g |
| Proteine | 3,8 g |
| Sare | 0,09 g |
Apă de izvor, soia decorticată italiană* (17%), sare de mare.
Fără zahăr adăugat.
*Acest produs este obținut din agricultura ecologică controlată.
Italia
1 litru
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Bauturi si creme vegetale |
| Brand | The Bridge |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Biharia, Sun Plaza, Brasov, Rebreanu, Lacul Tei, Craiova, Vitan, Vivo Constanta, Pitesti, Plaza Romania, Ploiesti, Cluj-Napoca |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Proprietati | Produsele Bio/ Ecologice/ Organice sunt obținute din ingrediente cultivate ecologic, fără utilizarea pesticidelor sau fertilizanților chimici. Acestea respectă standarde stricte de producție durabilă și protecția mediului. |
Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
|
Aceste produse nu au zahăr adăugat, însă pot conține zaharuri naturale din ingrediente precum fructele. Sunt potrivite pentru cei care doresc să evite adaosurile de zahăr în dietă. |
|
Produsele vegane nu conțin ingrediente de origine animală sau produse secundare. Sunt preferate de persoanele care susțin un stil de viață etic și durabil. |
|
| Cod produs | 8019428007005 |
| Tip produs | Aliment bio |