Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: EVOGEN
Cod produs: 810121056646
Tip: Aliment
Document: Eticheta Produs
Vandut de: Bebetei Investments Group SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
ISOJECT® este o pulbere proteică cu conținut ridicat de proteine, având ca sursă principală izolat proteic din zer, obținut prin filtrare la rece.
Se amestecă o măsură (30 g) cu 200 ml apă, lapte degresat sau altă băutură preferată. Se agită bine înainte de consum. Produsul se utilizează ca parte a unei diete variate și echilibrate.
A nu se depăși doza zilnică recomandată.
Produsul nu înlocuiește o dietă variată și echilibrată și un stil de viață sănătos.
Nu este recomandat copiilor, femeilor însărcinate sau care alăptează.
Persoanele cu afecțiuni medicale sau care urmează tratamente medicamentoase trebuie să consulte medicul înainte de utilizare.
A nu se utiliza dacă sigiliul este deteriorat sau lipsă.
Produsul conține lapte și soia.
A se păstra într-un loc răcoros și uscat, ferit de lumină și umiditate.
A nu se lăsa la îndemâna copiilor.
Porție: 1 măsură = 30 g
Porții per ambalaj: aprox. 25
| Nutrient | Per porție (30 g) |
|---|---|
| Valoare energetică | 110 kcal |
| Grăsimi | 0,5 g |
| — din care acizi grași saturați | 0 g |
| Carbohidrați | 2 g |
| — din care zaharuri | 2 g |
| Fibre | 0 g |
| Proteine | 25 g |
| Sare | 0,33 g |
| Calciu | 94 mg |
| Fier | 0 mg |
| Potasiu | 107 mg |
| Vitamina D | 0 µg |
Profil tipic de aminoacizi – per porție (30 g)
| Aminoacid | Cantitate |
|---|---|
| Alanina | 1210 mg |
| Arginina | 670 mg |
| Acid aspartic | 2550 mg |
| Cistină | 510 mg |
| Acid glutamic | 4320 mg |
| Glicină | 450 mg |
| Histidină | 430 mg |
| Izoleucină (BCAA) | 1390 mg |
| Leucină (BCAA) | 2620 mg |
| Valină (BCAA) | 1420 mg |
| Lizină | 2302 mg |
| Metionină | 560 mg |
| Fenilalanină | 760 mg |
| Prolină | 1410 mg |
| Serină | 1230 mg |
| Treonină | 1690 mg |
| Triptofan | 410 mg |
| Tirozină | 710 mg |
Izolat proteic din zer obținut prin filtrare la rece, arome naturale, gumă xantan, sare, lecitină din soia și/sau lecitină din floarea-soarelui, semințe de vanilie măcinate, dioxid de siliciu, complex enzimatic IGNITOR™ (aminopeptidază, protează, peptidază), îndulcitori: sucraloză, acesulfam de potasiu. Alergeni: conține lapte și soia.
SUA
Vanilla Bean
750 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Pudra Proteica |
| Brand | Evogen |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in magazinele Bebe Tei | Ploiesti |
| Info produs | Produse noi, Produs in SUA, Eligibil ELITE |
| Arome | Vanilla Bean |
| Gramaj | 750 g |
| Moment de administrare | Post-Workout |
| Proprietati | Produsele fără gluten nu conțin această proteină (Gluten), găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
| Cod produs | 810121056646 |
| Tip produs | Aliment |