Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
Crema de fistic este un deliciu cremos, perfect pentru a fi savurat pe pâine, cât și în diverse preparate. Cu un conținut generos de 30% fistic, această cremă aduce în prim-plan aroma intensă și naturală a fisticului, fiind o alegere ideală pentru iubitorii de nuci și gusturi autentice.
Beneficii
• conține 30% fistic copt;
• are textură cremoasă și gust intens și autentic de fistic;
• produs fără ulei de palmier.
Mod de utilizare:
• pentru a fi adăugat în deserturi (cum ar fi prăjituri sau înghețată), în smoothie-uri sau chiar în sosuri;
• pentru gustări bogate în nutrienți;
• pentru un aport proteic de calitate.
Alergeni:
Fistic.
| Valori Medii Nutriționale per 100 g | Valoare |
|---|---|
| Valoare energetică | 2260 kJ / 540 kcal |
| Grăsimi | 42 g |
| din care acizi grași saturați | 13 g |
| Glucide | 29 g |
| din care zaharuri | 26 g |
| Proteine | 11.5 g |
| Sare | 0.02 g |
Ingrediente:
30% fistic copt, zahăr brun, unt de shea nehidrogenat, 15% lapte degresat caramelizat, ulei de rapiță, lecitină de floarea-soarelui, antioxidanți: extract de rozmarin și ceai verde, sare de mare
Tara de provenienta:
origine fistic Iran
Prezentare:
200 g.
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Unturi si creme tartinabile |
| Brand | Solaris |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cod produs | 5941828025873 |
| Tip produs | Aliment |